איך לגבות ולשמור על קבצים דיגיטליים בעלי ערך?

שירות שחזור מידע ניתן “כטיפול חירום SOS”. לשמחתכם, ישנו גם “טיפול מונע” שאנו ממליצים עליו לכל אדם שבבעלותו קבצים דיגיטליים (כלומר, לכולם!): גיבוי מידע. לפניכם, סקירת 5 שיטות גיבוי – מהמומלצת ביותר לזו שקצת פחות. 

 

שיטת גיבוי #1: גיבוי בענן

לא יהיה מופרך לתאר את שיטת הגיבוי הזו כמושלמת: בתמורה לתשלום חודשי סמלי, המידע שלכם יגובה אוטומטית.  

  • יתרון: אתם לא צריכים לסחוב אתכם את המידע שלכם לשום מקום – הוא אי שם בעננים עטוף ומוגן.
  • חיסרון: הגיבוי מותנה בתשלום (אך המידע שלכם יקר יותר ולכן ראוי לגבות אותו). 

 

שיטות גיבוי קבצים דיגיטליים

שיטת גיבוי #2: דיסק און קי

תנו לנו לנחש: גם לכם יש החסן נייד (לא, לא טעינו: זהו שמו העברי של הדיסק און קי). בפעולה שלא תיקח לכם יותר מכמה שניות, תוכלו לאחסן בתוכו את כל הקבצים הדיגיטליים שלכם – מ-JPG ועד PDF.

  • יתרון: למרות גודלו הקטן, נפחו יכול להגיע עד ל-1000GB. 
  • חיסרון: דיסק און קי הוא מסוג הדברים שלא משאירים בבית, אלא מסתובבים איתם. מאחר שמתניידים איתו, קיים תמיד הסיכוי שיאבד או ייגנב ומיותר לציין מהן ההשלכות. חיסרון נוסף הוא שהכונן עדין ושביר. קרה והוא נשבר? מעבדת שחזור מידע היא הכתובת.

 

שיטת גיבוי #3: שליחת קבצים למייל

אז מה אתם צריכים בכדי לגבות קבצים דיגיטליים? לפתוח את תיבת המייל שלכם. ככה פשוט. ואיך זה עובד? פתחו לעצמכם מייל חדש, הזינו ברשימת הנמענים את עצמכם (כן, אתם יכולים לשלוח לעצמכם מייל), והוסיפו לתוכן ההודעה את הקבצים שתרצו לגבות. 

  • יתרון: שיטת גיבוי קלה, מהירה וחינמית
  • חיסרון: במידה שחלילה יפרצו לכם למייל, הקבצים ששלחתם לעצמכם עלולים להישאב אל “חור שחור” שלא בטוח שישובו ממנו

שיטת גיבוי #4: צריבה

עד לפני כמה שנים, שיטת הגיבוי הקלאסית והמועדפת על ידי רבים הייתה צריבה. גיבוי בשיטה זו נשען על הכנסת דיסק לצורב המחשב, העברת קבצים רצויים לתוכנה וצריבה. למרות שכיום ישנם אמצעים מתקדמים יותר לגבות מידע, עדיין תמצאו בחנויות המתמחות דיסקים לצריבה, מה שמעיד בהכרח על ביקוש. 

  • יתרון: על דיסק בודד ניתן לצרוב קבצים דיגיטליים בנפח נאה של מאות מגה בייט. 
  • חיסרון: דיסקים נשרטים ונשברים בקלות, כך שלא בטוח עד כמה גיבוי בשיטה זו יעיל ומומלץ. הדיסק נשבר או נשרט? שירות שחזור מידע יכנס לתמונה. 

 

שיטת גיבוי #5: הדפסה

זוכרים שפעם, ממש לא מזמן, הייתם מקבלים את החשבונות בדואר וחותמים על הסכמים מודפסים? כיום (כמעט) הכל דיגיטלי (וטוב שכך), ואם ישנה פעולה שעוד מצדיקה את קיומן של המדפסות היא פעולת הגיבוי. יתכן שאתם מרימים כעת גבה, וזה בסדר, אך למקרה שתרצו לגבות מספר מסמכים בודדים (“תמיד טוב שיהיה לי עותק”), הדפסה יכולה לבוא בחשבון. 

  • יתרון: גיבוי נגיש וזול
  • חיסרון: שיטה מיושנת ולרוב לא יעילה, ורלוונטית רק במקרה שמדובר על גיבוי מסמכים בודדים וקצרים

 


לא גיביתם את המידע שלכם וכעת אתם זקוקים לשירות שחזור מידע או שחזור דיסק קשיח? אתם זקוקים ל-TIC TAC! אנו מאמינים בעקרון No data = no money (ברוב המקרים) ומזמינים אתכם להתייעץ איתנו ונשמח לסייע – 03-6131555