שחזור מידע

האם העובדה כי פרויקט שחזור אחד הוכתר כהצלחה והאחר לא, מקרית? אם תשאלו אותנו, התשובה היא שלא. בכל שנה, אנחנו ב-TIC TAC מטפלים בכמחצית מתיקי השחזור בישראל, ומניסיוננו ישנם כמה תנאים שמוכרחים להתקיים בכדי שהשחזור יצליח. אז מבלי להאריך במילים, אנו שמחים לשתף אתכם באסטרטגיית הפעולה בה יהיה עליכם לנקוט במקרה בו גישתכם למידע תהיה מוגבלת.

שחזור מידעאילו גורמים משפיעים על סיכויי הצלחת שחזור מידע?

תוהים איך עליכם לפעול בכדי להבטיח שיתקיימו התנאים להצלחת השחזור? לפניכם ובסדר יורד, כל הדברים להם השפעה ישירה על סיכויי הצלחת השחזור:

  • מקצועיות וניסיון הצוות – כשם שאת ריפוי הגוף והנפש מפקידים בידיהם של רופאים מוסמכים, כך את שחזור המידע יש להפקיד אך ורק (!) בידיהם של מומחי שחזור. אז כן, הצלחה של שחזור מידע מותנית בראש ובראשונה באיכות צוות המעבדה. ואיך תוכלו להעריך את איכות הצוות? בין היתר עם נתוני ההצלחה שמפרסמת המעבדה. אצלנו ב-TIC TAC לדוגמא, אחוזי ההצלחה עומדים על כ-97%. 
  • איכות הציוד – אז איך בכלל משחזרים מידע? באמצעות שני דברים המשלימים זה את זה: צוות אנושי-מקצועי של מומחי שחזור ומכשור איכותי. מכאן, שחשוב להבטיח שהמעבדה משתמשת בציוד המאפשר להפיק את המקסימום בכל פרויקט שחזור.  
  • טיימינג הפניה – נשרף לכם המחשב לפני כשנתיים ורק עכשיו מצאתם את הפנאי לשחזר מתוכו את המידע?  ככל שמשתהים, סיכויי ההצלחה פוחתים. ההמלצה שלנו לכל מי שזקוק לשחזור מידע היא לפעול מהר ככל הניתן. ומה זה אומר “לפעול”? לא להתיש את המדיה (מחשב / סמרטפון / כונן), לנתקה מהחשמל ולפנות אלינו מיד. בכדי להבטיח שתוכלו לנצל את חלון ההזדמנויות הקריטי, אנו זמינים לכם 24/7. 
  • הימנעות מניסיונות שחזור עצמאיים – מכירים את זה שהכוונות טהורות וטובות, אך איכשהו במבחן התוצאה משהו מתפקשש? מאחר שמדובר על המידע שלכם שאת ערכו לא ניתן לכמת, אל תהמרו עליו. אנחנו יודעים, זה מפתה לנסות לשחזר את המידע לבד, ולעתים מדובר על אינסטינקט שקשה מאד להתנגד לו. הבעיה היא שככל שתתעסקו יותר במדיה, כך אתם עלולים להקשות על צוות המשחזרים המקצועי ולהפחית את סיכויי הצלחת השחזור. 
  • סוג התקלה – מרכיב נוסף המשפיע על הצלחת שחזור המידע הוא סוג התקלה כמובן. ישנו מנעד רחב של תקלות – מתקלה אלקטרונית ועד טעות משתמש. באופן טבעי, ישנן תקלות המסווגות כקשות יותר לפיצוח, לצד אלו שהמשתמש אולי מפרש אותן כ”טראגיות”, אך בפועל הן לא. 

 

הצלחת השחזור מרגישה לכם קלושה? פנו בכל זאת למעבדה!

אנחנו יודעים, ישנם אירועים לא סימפטיים שעלולים לגרום לכם להרגיש שזהו, הלך המידע. אירועים שכאלו יכולים להיות סמרטפון שצלל למים ועד התקפת סייבר שהייתם מעורבים בה. מאחר שאנחנו ב-TIC TAC מציעים שחזור מידע במודל no data = no money (ברוב המקרים), אתם יכולים רק להרוויח. בכל שאלה ובכל עת אתם מוזמנים לפנות אלינו – 03-6131555