חשיבות גיבוי ה – DATA ואפשרויות שחזור שונות במקרה של אובדן מידע

חשיבות גיבוי ה – DATA ואפשרויות שחזור שונות במקרה של אובדן מידע נתונים הם נשמת אפם של עסקים ואנשים פרטיים כאחד. בין אם מדובר ברשומות פיננסיות, תמונות משפחתיות או מסמכים עסקיים קריטיים, אובדן נתונים יקרי ערך עלול להיות הרסני הן לפרטיים ולעסקים. זו הסיבה שלגיבוי ולשחזור נתונים יש חשיבות מכרעת. 

גיבוי נתונים – קו ההגנה הראשון

גיבוי נתונים הוא תהליך של יצירת עותקים של המידע הדיגיטלי שלכם על מנת להגן עליו מפני מחיקה בשוגג, בעקבות כשלים של חומרה, התקפות סייבר או אסונות בלתי צפויים אחרים. 

הנה כמה מסיבות מרכזיות מדוע גיבוי ה- DATA הינו הכרחי:

  • הגנה מפני מחיקה בשוגג – רובכם בוודאי חוויתם את תחושת הפאניקה כשקובץ נמחק בטעות. עם גיבוי מתאים, אתם יכולים בקלות לשחזר את המידע שאבד.
  • הגנה מפני תקלות חומרה – כוננים קשיחים עלולים להיכשל, וזה לא עניין של אם אלא מתי. גיבויים קבועים מבטיחים המידע שלכם לא יאבד כשהחומרה תחליט לשבות.
  • מגן מפני התקפות סייבר – התקפות כופר ואיומי סייבר שונים יכולים להצפין את המידע שלכם ולהפוך אותו לבלתי נגיש עד שישולם הכופר. גיבוי יאפשר לשחזר את המידע מבלי להיכנע לסחיטה.
  • התאוששות מאסון – אסונות טבע כמו שריפות, שיטפונות או רעידות אדמה יכולים להרוס את המכשירים הפיזיים, אבל אם המידע מגובה, ניתן לשחזר אותו בחומרה חדשה.
  • מניעת אובדן מידע – שחיתת נתונים, באגים בתוכנה והפסקות חשמל עלולים להוביל לאובדן DATA. גיבוי היא רשת ביטחון, המונעת אובדן מידע לצמיתות.

 

אפשרויות שחזור ה – DATA

למרות שיטות גיבוי קפדניות, אובדן מידע עדיין יכול להתרחש. להלן מספר אפשרויות לשחזור:

  • שחזור מגיבוי – אם גיביתם באופן עקבי את המידע שלכם, שחזור מגיבוי הוא אפשרות השחזור הפשוטה והאמינה ביותר. פשוט גשו לגיבוי ואחזרו את הקבצים האבודים.
  • תוכנות לשחזור נתונים – במקרים שבהם אין לכם גיבוי עדכני, ניתן להשתמש בתוכנת שחזור נתונים כדי לסרוק את התקני האחסון לאיתור נתונים שאבדו או נפגעו. תוכניות אלה יכולות לעתים קרובות לשחזר קבצים שנמחקו או ניזוקו
  • שירותי שחזור מידעכאשר אובדן מידע חמור או שתוכנת שחזור מתגלה כבלתי יעילה, שירותי שחזור מידע מקצועיים יכולים לעתים קרובות לאחזר נתונים מהתקני אחסון פגומים.
  • גירסאות קבצים  – חלק מפתרונות הגיבוי, במיוחד שירותי ענן, מציעים ניהול גרסאות של קבצים, המאפשר לכם לשחזר גרסאות קודמות של קבצים. זה שימושי למקרים שבהם לא הבחנתם מייד באובדן המידע.
  • שחזור של RAID – אם השתמשתם ב- RAID (מערך של דיסקים וכוננים עצמאיים) עבור אחסון נתונים ואחד מהכוננים נכשל, שירותי שחזור RAID יכולים לעזור לבנות מחדש את המידע מהכוננים הנותרים.

 

גיבוי DATA מספק רשת ביטחון לתרחישים שונים של אובדן מידע, אולם אם בכל מקרה נתקלתם במקרים של אבדן מידע, זכרו שקיימים אמצעים שונים לשחזרו.

המקום לשחזור נותנים 

צוות טיק טק מספק שירותי שחזור מידע לעסקים, ארגונים ולקוחות פרטיים. הממחים שלנו מנוסים בשחזור קבצי מידע, שחזור הארד דיסקים ועוד. לרוב אנו פועלים מתוך עיקרון No data = no money , כך שנעשה הכל על מנת שתקבלו את ה- DATA שלכם בחזרה. צרו קשר למידע נוסף!