הצלת מידע שנמחק - איך להציל מידע שנמחק?

כולנו היינו שם – התחושה הנוראית הזו שאופפת אתכם כאתם מבינים שבטעות מחקת קבצים חשובים. בין אם זה מסמך עבודה קריטי או תמונות משפחתיות יקרות, האובדן של המידע קשה ולעיתים אף יכול לגזול זמן יקר. אבל אל חשש, כי בתחום הדיגיטלי, יש דרכים לשחזר מידע שנמחק. בשורות הבאות נשתף אתכם בצעדים המידיים שיש לנקוט כדי להצליח בפעולת השחזור. 

>> קראו על שחזור תמונות

 

שחזור מידע שנמחק – הצעדים המיידיים שיש לנקוט 

כאשר אתם מגלים שמחקתם נתונים חשובים, הכלל הראשון הוא לפעול באופן מיידי. הפסיקו להשתמש במכשיר או בכונן שבו הנתונים אבדו. ככל שתשתמשו יותר באמצעי האחסון, כך גדל הסיכוי שהנתונים החדשים יחליפו את הקבצים שנמחקו.

 

בדקו את סל המיחזור

סל המיחזור או האשפה במחשב שלכם הם לרוב המקום הראשון לחפש בו. קבצים שנמחקו מועברים בתחילה לתיקיות אלה, מה שנותן לכם הזדמנות לשחזר אותם בלחיצה פשוטה. זהו שלב מהיר וקל שיכול לחסוך ממכם פאניקה מיותרת.

 

שימוש בהיסטוריית קבצים או גיבוי

אם הפעלתם את היסטוריית הקבצים ב-Windows או Time Machine ב-Mac, אולי יש לכם מזל. תכונות אלה יוצרות באופן אוטומטי גיבויים של הקבצים שלכם ומאפשרות לכם לשחזר גרסאות קודמות. בדקו את הגדרות הגיבוי של המערכת שלכם כדי לראות אם אתם יכולים לשחזר את המידע שנמחק מארכיונים אלה.

שחזור מידע שנמחק - איך להציל מידע שנמחק?

תוכנה לשחזור נתונים

כאשר סל המיחזור ריק ואין לכם גיבוי, תוכנת שחזור נתונים הופכת לבעלת ברית רבת עוצמה. ישנם כלים רבים שיכולים לסרוק את מכשיר האחסון שלכם לאיתור עקבות של קבצים שנמחקו. יישומים אלה פועלים על ידי זיהוי ושחזור הנתונים שלא הוחלפו ומציעים חבל  הצלה.

 

הימנעות מכתיבת נתונים חדשים

היבט קריטי בשחזור מידע שנמחק הוא מניעת החלפת נתונים חדשים על הקבצים שנמחקו. העיקרון פשוט: ככל שתשתמש יותר במכשיר שלכם לאחר אובדן נתונים, כך גדל הסיכון להחלפת השטח לאחר שתפוס על ידי הקבצים שנמחקו. צמצמו את השימוש ובחרו באפשרויות שחזור מיידיות כדי למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם.

 

חפשו עזרה מקצועית

במקרים בהם אינכם יודעים איך לשחזר את המידע בעצמכם, שקלו לפנות לסיוע מקצועי. מעבדות שחזור נתונים מתמחות באחזור מידע שאבד או נמחק מהתקני אחסון שונים. אמנם אפשרות זו עשויה להיות כרוכה בעלות, אך היא עשויה להיות בעלת ערך רב בעת התמודדות עם נתונים קריטיים. 


בנוסף, חברה כמו טיק טק מעבדה לשחזור מידע פועלת ע”פ עיקרון No data = No money . כך שאם הם לא החזירו לשחזר את המידע שאבד ברוב המקרים (לא כולל אייפדים וטלפונים) תקבלו את כספכם בחזרה.

 

החשיבות של גיבוי קבוע 

גיבוי קבוע של הנתונים שלכם הוא ההגנה הטובה ביותר מפני כאב הלב של מידע שאבד לצמיתות. שירותי ענן, כוננים קשיחים חיצוניים או תוכנת גיבוי ייעודית יכולים כולם למלא תפקיד בהבטחה שגם אם הנתונים נמחקים בטעות, גיבוי עדכני זמין לשחזור.

 

לסיכום, עולם הצלת מידע שנמחק הוא רב-צדדי ולרשותכם עומדים כלים ואסטרטגיות מגוונות. בין אם אתם בודקים את סל המיחזור, משתמשים בגיבויים, משתמשים בתוכנת שחזור נתונים או פונים למעבדת שחזור מידע, המפתח הוא לפעול במהירות וביעילות. זכרו, בעידן הדיגיטלי, לעתים קרובות יש דרך להציל נתונים שנמחקו.

 

זקוקים לשירותי שחזור מידע שנמחק? אנו במעבדת טיק טק נשמח לסייע לכם בשחזור נתונים. ברוב המקרים אנחנו מיישמים את עיקרון של “No data = No money”, צוות המתכנתים שלנו מחויב לחקור באופן ממצה כל דרך כדי לאחזר את המידע החיוני שאבד. למידע נוסף על שחזור מידע אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!