פעולות שחזור שאתם צריכים להכיר

העידן הדיגיטלי מביא איתו בין היתר, שפע של אפשרויות לאחסון ושמירה על מידע. 

 

כל כך התרגלנו כבר למושגים כמו “אחסון בענן”, או “גיבוי קבצים בענן” שרבים מאיתנו כבר לא נעזרים בהתקנים כמו דיסק קשיח, או תלויים באחסון הפנימי של המחשב והטלפון החכם.

 

אבל המציאות היא, שהתקנים רבים, כמו שרתים, מערכות מחשוב ארגוניות וגם מחשבים פרטיים, דיסקים, טלפונים חכמים ועוד – הם לעיתים קרובות המקומות שבהם מאחסנים מידע חשוב ואף מידע רגיש ויקר ערך, כאשר לפעמים ההתקנים הללו קורסים, נפגעים או נחסמים מסיבות שונות ואז יש צורך לבצע פעולות שונות של שחזור מידע. אז איך זה קורה?

 

סוגי פעולות שחזור מידע

התקני אחסון מידע שונים יכולים להיפגע בדרכים שונות. זו יכולה להיות חדירה של וירוס למערכת, שחוסם את התיקיות ואת הקבצים הרלוונטיים, קבצים שנמחקו בטעות או בזדון, פגיעה פיזית, כמו חדירת לחות, חבלה ומכה, שגורמות לפגיעה ברכיבים פיזיים ועוד.

אם מדובר על נזקים לוגיים, כמו חדירת וירוס כופר או מחיקת קבצים, ניתן לתקן את הנזק בעזרת תוכנה ייחודית המיועדת לצורך זה ואפילו על ידי פעולות שחזור מרחוק.

 

לעומת זאת, אם מדובר על נזק פיזי להתקן עצמו, יש לבצע פעולות מכניות על ידי טכנאים מומחים לביצוע עבודות מסוג זה.

 

בין המקרים הנפוצים שבהם נדרשות פעולות שחזור:

  • שחזור תמונות שנמחקו מהמחשב או מהטלפון החכם
  • שחזור קבצים בדיסק קשיח לאחר פגיעת וירוס
  • שחזור מידע שמור על דיסק שנפגע פיזית ועוד.

 

מה זה שחזור מידע חקירתי?

חקירה משטרתית מתבצעת במישורים רבים, ביניהם גם התקני אחסון מידע של הנחקרים – מחשבים, טלפונים חכמים, דיסקים קשיחים ועוד.

כאשר נחקרים חוששים מפני מעצר וחקירה וגם במקרה של מוות של בעלי ההתקן, עלולים לבצע פגיעה מכוונת, נסיונות מחיקה כדי להסתיר מידע וגם לחסום גישה בעזרת אמצעי אבטחה מתקדמים. 

ציוד טכנולוגי וידע מתאים, מאפשרים לשחזר גם מידע לצרכי חקירה משטרתית בהצלחה רבה.

פעולות שחזור שאתם צריכים להכיר

פעולות שחזור שצריך להכיר

 

מה זה שחזור RAID?

מערכות RAID משמשות ארגונים הפועלים באופן שיתופי על מערכות מחשוב מורכבות. מערכות אלה מיועדות להגן על המידע היקר המאוחסן בתוכן. 

משום כך, ארגונים רבים הפועלים עם מערכות RAID לא דואגים לשירות גיבוי איכותי. 

יחד עם זאת, המערכת עדיין יכולה לקרוס בגלל כשל לוגי או פיזי, המחייב לבצע פעולות שחזור RAID, באמצעים טכנולוגיים מורכבים, על ידי מומחים בפעולות שחזור RAID.

 

לסיכום, קיימים סוגים רבים של פעולות שחזור להתקנים ואמצעי אחסון מידע מסוגים שונים. כאשר מדובר על מידע בעל ערך רב חשוב לבצע את השחזור עם בעלי מקצוע אמינים, מנוסים ובעלי מומחיות ספציפית בשחזור מידע. 

צוות טיק טק טכנולוגיות מספק מגוון שירותי שחזור לארגונים, גופים ולקוחות פרטיים, ברמה גבוהה של מומחיות ועם סיווג ביטחוני מתאים לכל סוגי העבודות. אם גם אתם מחפשים שחזור מידע מקצועי, עם אחוזי הצלחה גבוהים , אתם במקום הנכון – דברו איתנו!