השמדת מידע מגנטית - כיצד זה מתבצע?

עד לפני עידן הדיגיטל, כדי להשמיד מידע חסוי, יקר ערך ורגיש, כל מה שהיה צריך זה מגרסת נייר ואולי גם מדורה לשרוף בה את הניירת הרגישה. 

אבל בעידן הדיגיטל כל זה אינו רלוונטי. מידע רגיש ברמה בטחונית, פיננסית ועסקית נמצא על גבי שרתים, מחשבים ודיסקים. 

 

כאשר מגיע הזמן להשמיד את המידע הזה, נדרשים אמצעים מיוחדים שיכולים להבטיח כי המידע לא יהיה ניתן לשחזור בשום אמצעי, על ידי מי שעשוי לעשות בו שימוש לרעה. אחת האפשרויות להשמדת מידע רגיש לצמיתות נקראת השמדת מידע מגנטית – מה זה אומר ובאיזה אופן זה מתבצע? על כך בשורות הבאות. 

 

מה זה השמדת מידע מגנטית וכיצד זה מתבצע?

המטרה של פעולות השמדת מידע היא למנוע אפשרות לביצוע שחזור מידע או שחזור hard disk לאחר שהוחלט להשמיד את המידע המאוחסן בהתקנים אלה.

גופים שונים נדרשים לבצע תהליך השמדת מידע רגיש, ביניהם גופים בטחוניים, פיננסיים, חברות, ארגונים שונים ועוד. 

 

גופים אלה אף נדרשים לפי החוק להשמיד את המידע הרגיש הנמצא ברשותם, על ידי האמצעים המתאימים.

 

השמדת מידע מגנטית - כיצד זה מתבצע?

השמדת מידע מגנטית – כיצד זה מתבצע?

כאן נכנס לתמונה תהליך השמדת מידע מגנטי

חלקי המחשב שבהם מאוחסן המידע נקראים חלקים מגנטיים (הארד דיסק, קלטות, סרטים מגנטיים ועוד). 

לכן, כאשר שולחים מכשירים אלקטרוניים ישנים למחזור, או כאשר הארגון מחליט להשתדרג ולהחליף מערכת מחשוב ישנה שבתוכה מאוחסן מידע רגיש,  יש לוודא כי החלקים המגנטיים של המכשיר נשלחו להשמדה מגנטית.

 

בתהליך זה מבצעים מחיקה של המידע הרגיש באמצעים מיוחדים (שטף מגנטי חזק) ולאחר מכן גריסה פיזית של החלקים הללו כדי למנוע כל אפשרות לבצע שחזור הארד דיסק, קלטת או סרט מגנטי.

 

פעולה זו מבטיחה כי המידע הרגיש לא יזלוג החוצה אל גורמים בלתי רצויים, אך גם מאפשרת לבצע מחזור של חלקים וחומרי גלם אחרים שבהם ניתן לעשות שימוש חוזר לטובת איכות הסביבה.

 

השמדת מידע של מדיות FLASH  או SSD – התהליך כולל השמדה פיזית בלבד, באמצעים מיוחדים. 

 

אצל מי ניתן לבצע השמדת מידע מגנטית?

כאשר פונים לקבלת שירותי השמדת מידע מגנטית חשוב לפנות לגוף אמין ומקצועי, שיכול לתת שירותים אלה באופן בטוח לחלוטין, תוך שמירה על בטיחות המידע.

עם זאת, במקרים רבים לא ניתן כלל להעביר את התקני אחסון המידע לגוף חיצוני לטובת ביצוע השמדת מידע, בגלל רמת הרגישות הגבוהה של המידע.

 

לטובת מקרים כאלה ואחרים, חברת טיק טק טכנולוגיות מציעה שירותי השמדת מידע מקצועיים על ידי מחיקת המידע באמצעים טכנולוגיים (ללא פגיעה במכשיר) או השמדה מלאה על ידי מחיקת המידע וגריסת ההתקנים במעבדה המקצועית של טיק טק, או השכרה של הציוד לביצוע התהליך באופן עצמאי.

 

לסיכום, טיק טק טכנולוגיות מספקת שירותי השמדת מידע בעזרת ציוד ותהליכים שאושרו על ידי סוכנות הביון האמריקאית (NSA) ומספקת שירותים אלה לגופים הנדרשים לבצע השמדת מידע רגיש לפי החוק.

לצד זה ניתן לקבל גם שירותי שחזור מידע ושחזור הארד דיסק כאשר במרבית המקרים השירות ניתן לפי עיקרון No data = no money. צרו קשר לקבלת מידע נוסף!