הלפטופ הושבת: שחזור דיסק קשיח יציל את התמונות?

גם במידה שאתם ידועים כ”אנשים שלא יודעים פחד”, אנחנו יכולים לחשוב על דבר אחד שגם אתם מפחדים ממנו: האפשרות שהדיסק הקשיח במחשב הנייד שלכם, יושבת. למרות שאנחנו אופטימיים, הסבירות לתרחיש שכזה – קיימת. הלפטופ שלכם הוא כלי עבודה שהציפייה שלכם ממנו היא לעבוד נון סטופ ולעולם לא להתעייף. בפועל, ציפייה שכזו אינה ריאלית, ויעידו על כך אנשים המגיעים למעבדה עם מחשבים מושבתים בבקשה לבצע שחזור דיסק קשיח.

נזכיר שוב שאנחנו אופטימיים, אך למרות זאת ניגע בנושא שרחוק מלהיות פוטוגני: האם במקרה בו הדיסק הקשיח בלפטופ הושבת, ניתן יהיה לשחזר מתוכו תמונות? 

 

דיסק קשיח מושבת: מה זה אומר ואיך זה קורה?

משמעותה של השבתה היא הפסקת פעילות מוחלטת. מכאן, שדיסק קשיח מושבת יהיה כזה שאינו מגיב כלל, כך שגם לא ניתן יהיה לשלוף מתוכו נתונים (לדוגמא: את התמונות שלכם). השבתה של הדיסק הקשיח יכולה להתרחש בין היתר במקרים הבאים:

  • נפילה מגובה שלאחריה המחשב לא נדלק
  • וירוס / מתקפת סייבר 
  • חשיפה ממושכת לשמש שבעקבותיה הלפטופ לא נדלק
  • וכן, גם שחיקה של המחשב עלולה להוביל להשבתה

 

טיפ שאימוצו עשוי להשפיע על הצלחת שחזור דיסק קשיח: לכל משתמש ובכל מקרה של השבתה, אנו ממליצים לנתק את הלפטופ מהחשמל ולהניח אותו בצד עד להבאתו למעבדה.

שחזור דיסק קשיח

 

מ-1 ועד 10: מה הסיכוי כי שחזור תמונות מלפטופ מושבת יצליח?

אנחנו ב-TIC TAC לא מאמינים בזריקת הבטחות לאוויר, אלא בהצגת נתונים. נכון לכתיבת שורות אלו, אחוזי ההצלחה שלנו עומדים על כ-97%, מה שאומר שהסיכוי כי נצליח לשחזר את תמונותיכם מהדיסק הקשיח שהושבת, גבוה מאד (!). למרות שהאחריות על אבחון התקלה ועל שחזור דיסק קשיח באחריותנו המלאה, אנו זקוקים לשיתוף הפעולה שלכם:

  • במידה שלהשבתת הדיסק הקשיח קדם אירוע חריג כלשהו (למשל: קובץ מפוקפק שפתחתם), רשמו את סדר ההתרחשות 
  • ככל שמומחי השחזור שלנו יעבדו על הלפטופ / דיסק קשיח סמוך יותר לאירוע שהוביל להשבתה, כך סיכויי הצלחת השחזור – עולים. אל תתמהמהו, אלא פנו אלינו מיד

 

“הלפטופ שלי נפל לבריכה, אך הוצאתי אותו מיד. ניתן יהיה לשחזור מתוכו מידע?”

ב-TIC TAC אנו מטפלים גם במקרי שחזור “קיצוניים” – ממחשבים שטבעו ועד כוננים שעלו באש. מטבע הדברים, שחזור מידע במקרים שכאלו מאתגר יותר, ומצריך מאיתנו השקעת משאבים אדירה ויצירתיות. גם במידה שנדמה לכם כי הסיכויים קלושים, אנו ממליצים להגיע עם הלפטופ אלינו, שכן שירותינו נשענים על מודל התמחור no data = no money. ובעברית: במידה שלא נצליח לשחזר לכם את התמונות, לא נגבה תשלום על עבודתנו (במרבית המקרים).  

 

אחוזי ההצלחה שלנו מוכיחים: ישנו סיכוי גבוה שתזכו שוב לחייך מול התמונות שלכם! לפרטים נוספים אודות שחזור דיסק קשיח, התקשרו – 03-6131555