וזהו הדבר הקטן שלא תמיד בודקים מול מעבדת שחזור מידע

המידע “נשדד” מהלפטופ שלכם, מחקתם בטעות תמונות מהדיסק און קי והטלפון נפל לכם לבריכה בחופשה? יש מעבדה לשחזור מידע! ואיך בוחרים במעבדה האחראית-מקצועית-שרותית ביותר? עקבו אחר המדריך הבא: 

 

1.האם המעבדה יכולה לשחזר עבורכם מידע?

אז איך מתחילים? לפני הכל, בדקו והבטיחו מעל לכל ספק כי מעבדה לשחזור מידע שבשירותיה אתם מתעניינים, יכולה לשחזר עבורכם מידע. ולמה הכוונה? לא כל המעבדות משחזרות מכל המדיות ולא כל המעבדות מיומנות בשחזור בעקבות מקרי קיצון (לדוגמא: לפטופ שעלה באש). 

  • איך בודקים? נכנסים אל עמוד השירותים ומוודאים כי המעבדה מספקת את השירות לו אתם זקוקים. לדוגמא: שחזור מתוך דיסק קשיח, שחזור מתוך האייפון וכן הלאה.
  • למה זה חשוב? משום שאין לכם זמן לבזבז זמן. 

 

2. אחוזי ההצלחה של מעבדה לשחזור מידע

אז האם יש לכם יכולת לדעת אם המידע שלכם בידיים טובות? ברור שכן: בדקו מהם אחוזי ההצלחה של המעבדה. אצלנו ב-TIC TAC למשל, אחוזי ההצלחה עומדים על כ-97%. ובפשטות: הסבירות כי נצליח לשחזר עבורכם, גבוהה מאד. מעבר לזה חשוב לציין כי ברוב המקרים אנחנו מיישמים את עיקרון No data = no money (מלבד בטיפול במקרים מיוחדים או במקרה שחזור טלפונים) .

 

איך בודקים? בגדול, זהו נתון שאתם אמורים לראות מיד עם הכניסה לאתר הבית של מעבדת.

  •  למה זה חשוב? כי זהו תיאום ציפיות הכרחי. במידה שלחברה 50% הצלחה לדוגמא, אולי כדאי לשקול לוותר על שירותיה. 

מעבדה לשחזור מידע

3. כמה זמן לוקח לשחזר מידע?

המעבדה מתעסקת בשחזור המידע הספציפי שאתם צריכים ואחוזי ההצלחה שלה גבוהים? כעת בדקו מולה כמה זמן לוקח לה לשחזר. בגדול, מה שבעיקר חשוב הוא איכות השחזור ולא מהירותו, אך בכל זאת חשוב להבטיח כי מדובר על זמני עבודה-אספקה סבירים. אצלנו ב-TIC TAC השחזור לוקח בדרך כלל ימים ספורים,  כאשר לרוב אנו מספקים את החומרים המשוחזרים תוך 36 שעות. 

 

  • איך בודקים? מציצים בעמוד שאלות-תשובות או בודקים טלפונית מול נציגי המעבדה
  • למה זה חשוב? משום שלעתים אין לכם את הפריבילגיה להיות ללא המידע שלכם. לדוגמא: דמיינו לעצמכם שמחקתם בטעות עבודה אקדמית שאתם צריכים להגיש בעוד כיומיים. במידה שהמידע לא ישוחזר לכם תוך זמן קצר, תאחרו את דד-ליין ההגשה (וההמשך ידוע). 

4. יש עם מי לדבר שבעה ימים בשבוע, 24 שעות

מעבדה לשחזור מידע לא יכולה להרשות לעצמה להגביל את שעות הפעילות (כלומר, היא יכולה, אך זה לא אחראי). תנו עדיפות ברורה למעבדה שזמינה לכם בכל ימות השבוע, ואף יכולה להגיע עד אליכם לאסוף את המדיה. 

 

  • למה זה חשוב? משום שאינכם יכולים לחזות מראש מתי אירוע חירום יפקוד אתכם. המחשב נרטב באחת בלילה או שווירוס השתלט על מחשבכם בשבע בבוקר? מעבדה לשחזור מידע צריכה להיות זמינה לכם בכל שעה ביום, בכל יום בשבוע. 
  • איך בודקים? באתר הבית של המעבדה בלשונית “צור קשר” (בדקו היטב מהן שעות הפתיחה / מתי ניתן ליצור קשר עם המעבדה)

 

לפרטים נוספים אודות שחזור מידע עם מעבדת TIC TAC, התקשרו – 03-6131555