שחזור SSD

למי שלא מכיר, כונןSSD  (solid state drive) הוא כונן ייחודי לאחסון מידע בשיטות שונות (זיכרון נדיף, זיכרון נדיף עם סוללה, או זיכרון בלתי נדיף).

למרות היתרונות הרבים של כונן SSD הוא עדיין נחשב פגיע יחסית לפגיעות שונות ומחיקות זיכרון, אלא אם אתם יודעים איך לשמור על המידע שנמצא בכונן SSD.

 

מתי אתם משתמשים בכונן SSD?

כונן SSD נחשב לכונן הראשי כמעט בכל מחשב. הוא לרוב מבוסס על טכנולוגיית פלאש והוא מאפשר מהירויות גבוהות של קריאה וכתיבה. 

כונני SSD קיימים בתוך מחשבים אישיים, לפטופים וגם בתור כונן חיצוני, שניתן לניוד באופן עצמאי.

אלה גם כוננים שימושיים במיוחד לגיימרים, ששומרים את כל המשחקים על כונן SSD לצורך הפעלה מהירה וקיצור זמני טעינה של המשחקים.

היתרונות העיקריים של כונני SSD הם המהירות הגבוהה שלהם, הנפח הקטן שלהם והאפשרות ליצירת חיבור ישיר ללוח האם ללא צורך בחיבורי כבלים להעברת נתונים ואספקת חשמל.

בנוסף, יש בהם מינימום של חלקים זזים ולכן קיים סיכוי קטן יותר למחיקת מידע בזמן כתיבה, אפילו אם הכונן מקבל מכה.

 

מצד שני, יש להם חיסרון משמעותי אחד, שחשוב לזכור אם אתם עובדים עם כונן SSD – אם הוא מפסיק לעבוד, לא ניתן לשחזר את המידע שהיה עליו, אלא אם דאגתם מראש לגיבוי המידע על כונן אחר (או פניתם אלינו לצורך שחזור SSD).

איך לשמור על המידע שנמצא בכונן SSD?

איך לשמור על המידע שנמצא בכונן SSD?

 

גיבוי והגנה על הנתונים המאוחסנים בכונן SSD

  1. ניתן להשתמש בכרטיסי SATA הו NVMe כדי להבטיח התעוררות מהירה של המחשב.
  2. מומלץ לגבות את כל הנתונים שיש על כונן SSD גם על כונן נוסף, למקרה שהכונן SSD מפסיק לפעול מסיבה כלשהי.
  3. מומלץ לבצע עדכוני קשוחה – לפני שאתם מתקינים את מערכת ההפעלה, או משתמשים בכונן (כדי לא למחוק בטעות את המידע שנמצא עליו). לפני ביצוע העדכון – יש לגבות את החומר בכונן אחר.
  4. עבור מחשבים ניידים ומחשבים בעלי אספקת מתח חיצונית (כמו אל פסק) חשוב לזכור כי הפסקת חשמל עלולה לגרום לאובדן מידע בזמן שימוש במחשב. לכן רצוי לבצע “ביטול ריקון של מאגר מטמון כתיבה של WINDOWS” דרך מנהל ההתקנים בתפריט המחשב.
  5. כדאי לבחור מלכתחילה כונן SSD עם נפח גדול יותר, כדי לספק לו חיים ארוכים יותר, אם אתם עובדים הרבה עם מחיקה של נתונים ואחסון נתונים חדשים.
  6. בדקו שאין לכם פונקציה של איחוי דיסקים במחשב, כי זה פוגע בכונן SSD. אם יש לכם ווינדוס 10 ומעלה – לא צריכה להיות בעיה, אבל כדאי לבדוק ליתר ביטחון.

 

לסיכום, במיוחד אם השקעתם בכונן SSD יקר ואיכותי, כדאי לבצע את הפעולות הנדרשות כדי לשמור עליו ובעיקר – על הנתונים המאוחסנים על גבי הכונן.

אם בכל זאת קרתה לכם תקלה והמידע נמחק, נעלם, או הכונן שבק חיים חלילה, אתם לא לבד – דברו איתנו ונשמח לעזור לכם לפתור את הבעיה, השירות שלנו דוגל בשיטת לא הצלחנו לא שילמת כלומר – No data = no money (ברוב המקרים) אז מיותר להתלבט.