שמירה על דיסק קשיח

לצד המקלדת, העכבר והמסך בהם אתם פוגשים בכל שימוש במחשב, ישנם רכיבים שלמרות שהם סמויים ואינכם משתמשים בהם באופן ישיר, חשיבותם אדירה! רכיב שכזה הוא כמובן הדיסק הקשיח, שבלעדיו – אין כל תכלית או לגיטימיות למחשב שלכם. על גבי הדיסק הקשיח (או Hard disk אם תרצו), מאוחסן המידע שלכם: מהתמונות, דרך קבצי האקסל ועד קבצים המשמשים אתכם בעבודתכם. 

 

שליפת הנתונים מתוך הדיסק הקשיח, מותנית בתפקודו ותקינותו. המשמעות ברורה: האינטרס שלכם הוא לתחזק אותו, לשמור עליו ולהגן עליו ככל הניתן. ואיך עושים את זה? לפניכם כמה טיפים שחובה לאמץ בעת שמירה על דיסק קשיח!

 

איך לשמור על הדיסק הקשיח לאורך זמן?טיפים לשמירת hard disk לאורך זמן – אמצו ויישמו!

אנו מאמינים כי מניעה עדיפה מטיפול. ולכן, אנו שמחים לחלוק אתכם טיפים לשמירה על הארד דיסק שלכם. מה עליכם לעשות וממה חשוב להימנע? כל מה שחשוב לדעת, לפניכם:

  • אל תכסו את פתחי האוורור – תוך כדי עבודה ובאופן טבעי, הדיסק הקשיח נוטה להתחמם. לשם כך, נועדו פתחי האוורור. ההמלצה הראשונה אליכם אם כן, היא שלא להסתיר אותם (במודע או שלא) באמצעות חפצים שונים. אנו מציינים זאת משום שמסתבר שהסתרתם שכיחה למדי, הרי כמה נוח להניח מחברות, קופסאות ואביזרי מחשוב שונים על הדיסק הקשיח הקרוב אליכם. חסימת פתח האוורור עלולה ליצור מצב של חימום יתר, שעלול לפגוע בעמידותו ותפקודו של הדיסק לאורך זמן.
  • כסו את המחשב הנייד שלכם – במחשבים נייחים, לדיסק הקשיח ישנה פינה קבועה. מנגד, כשאתם מתניידים עם המחשב הנייד שלכם, אתם גם מניידים את הדיסק הקשיח. הטיפ שלנו: הקפידו על הכנסתו לכיסויי מחשב ייעודי עם יציאתכם מהבית. כך, תוכלו להפחית משמעותית את מידת השפעתם של זעזועים” שונים על הדיסק הקשיח ויתר רכיבי המחשב.
  • הקפידו על כיבוי המחשב – ישנם אלו המאמינים כי אין צורך בכיבוי המחשב, לצד אלו שמקפידים על הכיבוי שלו בין שימוש לשימוש. ועל מה אנחנו ממליצים? לכבות אותו, שכן כיבוי לא יכול להזיק אלא רק להועיל. עם הכיבוי, אתם מאפשרים לדיסק הקשיח לנוח ולהתקרר וזו בעצם המטרה. במידה ואתם עובדים עם המחשב ברציפות לאורך כל שעות היום, הקפידו לכבות אותו בכל ערב ולהדליקו מחדש בבוקר.
  • שתו לרוויה, אך לא ליד המחשב – זו ככל הנראה ההמלצה הקשה ביותר ליישום: לא לשתות ליד המחשב. בחדר העבודה בבית ובטח שבמשרד, נעים יותר לעבוד עם כוס שתייה חמה או קרה. עם זאת, קיימת הסבירות כי המשקה ישפך וכך נוזלים יגיעו במגע עם הדיסק הקשיח ויחדרו לתוכו. כל עוד אתם יכולים להרחיק שתייה מהמחשב – מצוין. במידה ולא, הקפידו על שתייה מבקבוקים סגורים ולא מכוסות. 

 

אנחנו ב-tic tac מתמחים בשירותי שחזור מדיסק קשיח. ולכן, במידה ומסיבה מסוימת הנגישות למידע שלכם מוגבלת, באפשרותכם לפנות אלינו וליהנות משירות שחזור דיסק קשיח בפורמט no data=no money (ברוב המקרים). לקבלת פרטים נוספים, אל תהססו לפנות – 03-6131555