משבר בריאותי? ביקוש גבוה לשירות שחזור מידע בקורונה

עם התפרצות נגיף הקורונה, עברתם לעבוד מהבית וילדיכם נאלצו להסתגל לכיתת הלימוד החדשה שלהם – הזום. למען ילדכם תעשו הכל, תמיד! ומה זה אומר הכל? גם להקריב את המכשיר החכם והמחשב האישי שלכם למענם. תחילה, האמנתם כי הילדים ישבו מול המסך בידיים שלובות. וכעת? ברור לכם כי הילדים שיחקו, צ’וטטו וגם שלחו פקודות למחשב שהובילו ל”תאונת מידע”.

בעוד רבים בתקופת הקורונה הביעו את כמיהתם לחופש ולשגרה, אחרים השתוקקו למידע שאבד להם. הילדים מחקו בטעות תיקיות מהמחשב או מהמכשיר החכם שלכם? בשביל זה יש את Tic Tac!

 

אנחנו אמנם לא יכולים להחזיר את הגלגל לאחור, אך בהחלט יכולים להחזיר לכם את המידע שנמחק עם שירות שחזור מידע!

משבר בריאותי? ביקוש גבוה לשירות שחזור מידע בקורונה

ביקוש גבוה לשירות שחזור מידע בקורונה – איך ניתן להסביר אותו?

אין זה מפתיע כי בשנה האחרונה עלה הביקוש לשירות שחזור מידע. “בשגרה” (או אם תרצו, לפני התפרצות נגיף הקורונה), הגבול שהגדרתם לילדכם היה מאד ברור: “המכשיר שלי ורק לי מותר להשתמש בו”. עם סגירת מערכת החינוך, נאלצו הילדים ללמוד מחדרם ולהתחבר למורה ולחברים דרך הזום. וכך, הטלפון החכם והמחשב שעד כה היו רק בשימושכם, התחילו לשרת גם את ילדיכם.

 

אפשר לנחש כי הדגשתם בפניהם עד כמה המכשירים והמידע שבתוכם יקרים לכם. ובכל זאת, ילדים מטבעם סקרנים, ומסתבר כי לעתים היא לא ממש בריאה (לפחות לא לכם). לחיצה לא מבוקרת על מקשים, שליחת פקודות והשתעשעות עם ריקון סל המחזור – אלו הם רק חלק מ”פירות הסקרנות” שגרמו לכם לאבד מידע.

 

הילדים מול המסך? הסבירות למחיקת מידע, עולה

בנוסף, הורים רבים שרצו מעט להקל על ילדיהם בתקופה המורכבת, אפשרו להם ליהנות מזמן מסך נדיב בכל יום. באופן טבעי, ככל שהילדים מתעסקים יותר בטלפון, כך עולה הסבירות למחיקת תוכן מתוכו (כאמור, בתום). התמונות שצולמו בחופשה בחו”ל, התכתבויות חשובות ורשימת אנשי הקשר – כל אלו נמחקו לרבים מהמכשירים החכמים שלהם. משבר הקורונה כך מסתבר, אינו אך ורק משבר בריאותי… אבל אל דאגה – שחזור מידע מטלפון נייד, הוא אפשרי בהחלט.

 

“בני מחק לי בטעות תיקיות שלמות מהמחשב! מה לעשות?”

נתחיל ונרגיע: גם אם נמחקו לכם תיקיות גדושות במידע, נוכל לשחזר אותן למענכם. עם זאת, מהירות התגובה שלכם קריטית ותשפיע על סיכויי הצלחת השחזור:

  • אנו ממליצים להתעסק כמה שפחות עם המחשב. למרות שאתם רוצים “להציל” את המידע, אל תתפתו להורדת תוכנות שחזור חינמיות ואל תאמצו טיפים שיעילותם לא הוכחה.
  • הגיעו עם המחשב למעבדה כמה שיותר מהר! בתיאום מראש, נוכל לאסוף אותו מכם.
  • לא משנה עם מדובר על שחזור דיסק קשיח או כל שחזור מידע מסוג אחר, בכדי לייעל את עבודתנו, נבקש מכם לדעת מה קדם למחיקת המידע. לעתים, הסיבה שהמידע נמחק היא לא “מחיקה קלאסית” כפי שאתם חושבים (קליק ימני, מחיקה וריקון סל המחזור), אלא בכלל תקיפת סייבר.

 

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי בנושא שחזור מידע בקורונה, התקשרו ונשמח לסייע לכם – 03-6131555