שחזור דיסק קשיח ברמת גן עם 97% הצלחה!

דיסק קשיח הוא ההתקן מספר אחת לאחסון קבצים ומידע במחשבים. הוא עשוי להכיל מידע יקר ערך – בין אם זה מידע פרטי, עסקי, מסחרי, או בטחוני. 

 

לכן חשוב לשמור על ההתקן וליישם את הפעולות הנדרשות כדי להגן על הקבצים והמידע המאוחסנים עליו.

 

עם זאת, תקלות יכולות להתרחש. אז איך יודעים אם המידע על ההארד דיסק שלכם נמצא בסכנה ומה עושים?

 

דיסק קשיח - מה עושים כאשר יש חשש לאובדן מידעסימנים שיש בעיה עם ה hard disk שלכם

אם ההארד דיסק שלכם מתחיל להראות סימנים של תקלה, סביר להניח שזה הזמן לנקוט את הצעדים הדרושים כדי לשמור על הקבצים המאוחסנים בו, לשלוח את המחשב לתיקון הארד דיסק, לגבות את הקבצים, או להעביר אותם להתקן אחסון אחר.

הנה הסימנים שכדאי להכיר:

  • קולות אם המחשב משמיע צפצופים, חריקות וצלילים אחרים שהוא לא משמיע בדרך כלל, זה יכול להעיד על בעיה בהארד דיסק. חשוב שלא לדפוק על המחשב כדי להפסיק את הקולות, כי זה יכול גם להחמיר את הנזק. פשוט פנו לשירותי מעבדה המתמחה בשחזור הארד דיסק.
  • קבצים נעלמים שמרתם אתמול קובץ בתיקייה מסוימת במחשב, אתם בטוחים שלא מחקתם אותו בטעות (אולי גם בדקתם בסל המחזור) ואף אחד אחר לא נגע לכם במחשב, אבל עכשיו אתם לא מוצאים את הקובץ? יכול להיות שיש בעיה בדיסק הקשיח. הדבר נכון גם לגבי פתיחה איטית של קבצים, כשל בטעינת קבצים ועוד.
  • מסך כחול במקום מערכת הפעלה של המחשב אתם מקבלים מסך כחול. זה עשוי להעיד על כשל בטעינת הקבצים של הדיסק הקשיח ולכן מעיד על בעיה.
  • התחממות – התחממות יתר של הדיסק מעידה בפירוש על בעיה המצריכה התערבות מקצועית.
    גם אחרי שהדיסק מתקרר, מומלץ שלא להמשיך לעבוד איתו כי אם לבדוק קודם כל מה גרם להתחממות, כדי למנוע קריסה של הדיסק ואובדן של הקבצים.
  • וירוס וירוסים מסוימים יכולים לגרום נזקים להארד דיסק, או פשוט לפגוע בקבצים המאוחסנים עליו.

לצמצם את הפגיעה בקבצים

לאחר שהבנתם כי יש בעיה עם הדיסק הקשיח, חשוב לעשות מה שניתן כדי להגן על הקבצים המאוחסנים בו ובעיקר, להימנע מגרימת נזק חמור יותר. 

 

כדאי לזכור כי כל תקלה יכולה להתפתח לתקלה משמעותית יותר ולכן כדאי להפסיק את העבודה על המחשב ולכבות אותו מייד כאשר עולה חשד לתקלה.

 

אם המחשב שלכם מתנהג בצורה מוזרה ופועל ברצף של פעולות חריגות, כדאי לרשום בנקודות מה בדיוק קרה עם המחשב לצורך תיעוד ואבחון של בעלי מקצוע בהמשך. 

המוצא האחרון – שחזור hard disk

בכל מקרה של תקלה בהארד דיסק או אובדן הקבצים היקרים, תוכלו לפנות אלינו. 

 

חברת טיק טק מציעה שירותי שחזור מידע מתוך עיקרון No data = no money ברוב המקרים. זה אומר שאם לא הצלחנו לשחזר – במרבית המקרים גם לא תצטרכו לשלם.

מחפשים מישהו שיציל לכם את הקבצים והמידע על ההארד דיסק? דברו איתנו!