ישנה תקלה בהארד דיסק? רק אל תעשו את הטעויות הבאות!

דיסק קשיח, או הארד דיסק – Hard Disk, הוא התקן חיצוני, או בתוך גוף המחשב, שתפקידו לאחסן מידע. הוא מסוגל לאחסן כמות עצומה של מידע באופן יעיל ונוח.

אבל הוא גם יכול להיפגע בכלל תקלה פיזית, טעות אנוש או כשל לוגי (כמו פגיעת וירוס למשל), שיכולים לגרום למחיקה של קבצים ותיקיות חשובות, או חסימת הגישה למידע בגלל קצר חשמלי, חבלה מכוונת, חשיפה למים ועוד.

 

במקרים כאלה כדאי לבצע שחזור הארד דיסק, אבל האם ניתן לעשות זאת בעצמכם?

שחזור הארד דיסק - האם אפשר את זה לבד?

 

מתי אפשר לשחזר הארדיסק באופן עצמאי?

כדי לקבוע אם ניתן לשחזר את המידע המאוחסן בהתקן, או את ההארד דיסק עצמו, יש לבדוק קודם כל מה הגורם למחיקה, או חסימת הגישה למידע.

אם מדובר על תקלה פיזית, יש לבצע תיקון מתאים לאופי התקלה ולעיתים קרובות גם להחליף 

חלקים, או להעתיק באמצעים טכנולוגיים מתאימים את המידע מההתקן המקולקל אל התקן תקין אחר.

 

אם מדובר על כשל לוג, כמו התקנה לא נכונה של תוכנה, מחיקת מידע בטעות, חדירת וירוס וכן הלאה, לרוב התיקון מתבצע בעזרת תוכנה מתאימה על ידי מומחים לשחזור מידע, לאחר אבחון מקור הבעיה ובחירת הדרך המתאימה ביותר להתמודד איתה.

לכן, אם אתם רוצים לנסות לשחזר בעצמכם הארד דיסק, שאלו את עצמכם אם אתם בטוחים שאתם יודעים מה מקור התקלה ואם יש לכם את הידע והכלים המתאימים לפתרון הבעיה.

אחרת – במקרה הטוב לא תצליחו לפתור את הבעיה ובמקרה הפחות טוב – אתם עלולים לגרום נזק יותר מאשר תועלת.

 

במקרים של חדירת וירוס למשל, ייתכן שתצליחו לפתור את הבעיה באופן חלקי, בעיקר אם הפגיעה היא לא מאוד חמורה. עם זאת, קיימים מעט מאוד מקרים בהם ניתן לבצע שחזור הארדיסק בעצמכם, ללא עזרת מומחים.

 

איך עוזרים לתהליך שחזור הארד דיסק?

הגעתם למצב של מחיקת קבצים בטעות מההתקן? גיליתם חדירה של וירוס? המכשיר נרטב במים?

בכל מצב שבו אתם חוששים מפני פגיעה במידע המאוחסן בהארד דיסק, קודם כל כבו את המכשיר, נתקו אותו מהחשמל והפסיקו את השימוש בו באופן מיידי.

לאחר מכן יש לפנות למומחה לשחזור מידע ולמסור לו כמה שיותר פרטים על התקלה – האם הקבצים נמחקו לכם? האם נחסמה הגישה? האם ההתקן נפגע פיזית? 

בנוסף, הסבירו לו איזה חומר חשוב לכם לשחזר ולבסוף, העבירו את ההתקן למעבדה העוסקת בשחזור מידע על ידי בעלי מקצוע מנוסים ואמינים.

 

לסיכום, חברת טיק טק טכנולוגיות מספקת שירותי שחזור מידע במגוון מכשירים והתקנים, כולל שחזור הארד דיסק, על ידי צוות מומחים מנוסים ואיכותיים בתהליכי שחזור מידע שונים.

 

אנו פועלים בעזרת טכנולוגיות מתקדמות, ציוד חדשני ושנים של ניסיון בתחום ומספקים שירותים למגוון גופים, ארגונים ולקוחות פרטיים. ברוב המקרים מיושם עקרון No data = no money אז במידה ואתם צריכים שחזור מידע חשוב ויקר, דברו איתנו!