השמדת מידע

מרבית האנשים חוששים שהמידע שלהם ימחק ממכשיריהם. מנגד, ישנם אלו שהחשש שלהם הפוך – שהמידע שהם מבקשים למחוק לצמיתות, לא ימחק. כן, אתם קוראים נכון! לרוב, מושקעים מאמצים רבים בשמירה על המידע: מגיבויים ועד אבטחות מידע. עם זאת, פעמים רבות ישנו צורך במחיקה מוחלטת של המידע ממחשבים, מכשירים חכמים, כוננים, דיסקים, קלטות ועוד.

השמדת מידעכאנשים פרטיים וגם כאנשי מקצוע, אתם מייצרים וקולטים מידע על בסיס יומי. לדוגמא:

  • ייצור מידע – אתם מצלמים תמונות וסרטונים, כותבים מסמכים וקודים, מבצעים עבודות עיצוב וכן הלאה
  • קליטת מידע – המיילים המגיעים אל תיבת המייל שלכם, מסמכים ומצגות שנשלחו אליכם וכן הלאה

באופן טבעי, לא את כל המידע שאתם מייצרים או קולטים, אתם רוצים או יכולים לשמור. לרוב, את המידע שאין לכם בו עוד צורך, אתם מעבירים לסל המחזור ומשאירים אותו שם. עם זאת, ישנם סוגים אחרים של מידע – רגישים, מסווגים וכאלו שלא יכולים להתגלגל לידיים ועיניים זרות. אז עולה השאלה האם אפשר לבצע שחזור מידע שהושמד?

אנחנו –Tic Tac יודעים לשחזר מידע שאבד, אך גם להשמיד מידע מבלי שיהיה ניתן לשחזרו. אז מהי השמדת מידע ומתי כדאי להסתייע בשירות הזה? התשובות, לפניכם:

השמדת מידע ומחיקת מידע – מהו ההבדל?

שחזור קבצים שנמחקו בפעולה רגילה-שגרתית, יהיה אפשרי כמעט תמיד (וטוב שכך). עם זאת, קבצים שמושמדים לא ניתן לשחזר – השמדת מידע היא מחיקה מוחלטת של המידע! שחזור מידע שהושמד פשוט אינו אפשרי. שני המקרים העיקריים בהם מומלץ להשמיד את המידע ולא למחוק אותו:

  • מסמכים מסווגים עסקית– במידה ובמסגרת עבודתכם אתם חשופים למידע מסווג, יש לשקול “ניקיון” מוחלט ואגרסיבי למידע. השמדת המידע מבטיחה מחיקה לצמיתות של מידע מכל סוג. שימו לב: חשוב מאד לתאם את השמדת המידע עם הממונים עליכם במסגרת תפקידכם. מידע מושמד לא ניתן לשחזר!
  • מכירת מחשב/ציוד – במידה ואתם מוכרים את המחשב האישי שלכם, מומלץ להשמיד בו את המידע (לאחר שהעברתם כמובן את תוכנו למחשב החדש / גיביתם אותו). כך, אתם יכולים להיות שקטים כי המידע הפרטי שלכם, יישאר אך ורק שלכם.

טיפ מאיתנו: במידה ואתם מתלבטים אם להשמיד את המידע, פשוט שאלו את עצמכם את השאלה הבאה: “במידה והמידע שלי יגיע לעיניים זרות, מה יהיו ההשלכות?”. מובן כי במידה וקורות החיים או הסכם השכירות שלכם ידלפו, לא יקרה דבר (מלבד פגיעה קלה בפרטיותכם). מנגד, במידה ואתם עובדים בתעשייה הביטחונית ומסמך רגיש ידלוף ממחשבכם, ההשלכות עלולות להיות הרסניות.

גם השמדת מידע מותנית באנשי מקצוע מיומנים ובציוד מקצועי. אנחנו ב-Tic tac משמידים את המידע באמצעות ציוד מתקדם של Grarner. הציוד בו אנו עושים שימוש עומד בתקנים המחמירים ביותר – האירופאיים והאמריקאים. אנו זמינים לשירותכם 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. לפרטים נוספים אודות השירות של השמדת מידע ומידת התאמתו אליכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו – 03-6131555