הלפטופ הושבת: שחזור דיסק קשיח יציל את התמונות?

דיסק קשיח הוא רכיב לשמירת נתונים, קבצים ומידע, המיועד לאחסון בנפח גדול במחשבים.

נפח האחסון שלו מהווה יתרון, אך הוא עשוי גם להאט את פעולת הדיסק הקשיח ולכן קיימים סוגים מתקדמים ומהירים יותר של דיסק קשיח לצד פתרונות כמו זיכרון RAM המיועד לשמש מקור אחסון זמין ומהיר יותר של המחשב.

 

לרוב החברות והארגונים יש מערכות מחשוב עם דיסק קשיח חיצוני ואילו למחשבים פרטיים יש דיסק קשיח פנימי, המאוחסן בתוך המחשב.

עם זאת, גם כשיש תקלה בדיסק קשיח, או מחיקה של קבצים – לא תמיד ניתן לזהות את הנזק באופן מיידי. 

 

על שחזור דיסקים קשיחים וחשיבות ה Data שעליהם

כך תדעו אם אתם צריכים שחזור דיסק קשיח

בעיה בדיסק קשיח היא לא תמיד נראית לעין ולכן אנשים נוטים להזניח את הבעיה, מה שעלול לגרום למחיקת קבצים נוספים.

כאשר מדובר על שחזור hard disk, המהירות היא פקטור מכריע ולכן כדאי לשים לב אם המחשב שלכם מראה סימני מצוקה. למשל:

  • נפילה של מחשב נייד על הרצפהאם המחשב הנייד שלכם נפל לרצפה וקיבל מכה חזקה, סיכוי גבוה שהדיסק הקשיח נפגע ועלול להתחיל תהליך של מחיקת קבצים.
  • פירמוט מחשב ללא גיבוי אם אתם מבצעים תהליך פירמוט ללא גיבוי אתם עשויים לגלות בהמשך כי חלק מהקבצים נמחקו. במקרה כזה חובה לפנות לשירות שחזור מידע.
  • הפסקות חשמל אם מסיבה כלשהי יש לכם הפסקות חשמל חוזרות והמחשב שלכם נכבה ונדלק לעיתים תכופות, זה עשוי לפגוע בדיסק הקשיח ואז תצטרכו לפנות לשירותי שחזור קבצים מהדיסק הקשיח.
  • המחשב מקפיץ לכם התראה שצריך לעשות גיבוי קבציםזה עשוי להעיד שיש בעיה בדיסק הקשיח ואף עשוי להיות סימן שכבר נמחקו לכם קבצים חשובים מהדיסק.
  • הכונן מרעיש והמחשב עולה לאט זה עשוי להעיד על כונן פגוע, ישן או תקול ולכן סביר להניח שגם הקבצים המאוחסנים עליו בסכנה.

 

למה חשוב לעשות שחזור hard disk?

בעידן הנוכחי, החיים של כולנו מאוחסנים על גבי דיסקים קשיחים. החל מהתמונות המשפחתיות והפרטיות שלנו ועד קבצים ומסמכים רגישים של חברות, ארגונים ועסקים.

 

רובנו רגילים לסמוך על מערכות המחשוב שלנו ושל הארגון, או של העסק מתוך תפיסה שהמידע היקר שלנו המאוחסן בתוך התקנים אלה, הוא בטוח מכל רע.

 

אבל מידע רגיש וחשוב, כמו מסמכים משפחתיים, מידע פרטי של לקוחות העסק, מספרי חשבונות בנק ומאגרי נתונים מכל הסוגים – עשוי להימחק בגלל טעות אנוש, או בגלל וירוס, מתקפת סייבר ואפילו בגלל פגיעה פיזית בהתקני האחסון.

 

אז נכון – גיבוי איכותי הוא הדרך הבטוחה לשמור על המידע הזה מכל רע, אבל במקרים שבהם אין גיבוי, או כאשר הגיבוי לא עשה את העבודה – שחזור הארד דיסק הוא פתרון מקצועי שכמעט תמיד מציל את המצב.

 

צוות טיקטק מציע שירותי שחזור הארד דיסק מקצועיים מתוך עיקרון No data = no money! (כמעט בכל המקרים). צריכים שחזור של מידע יקר ערך? אנחנו יכולים לעזור – צרו קשר!