טיק טק טכנולוגיות
חדשות שיחזור מידע טיק טק

חדשות שיחזור מידע טיק טק

מה בגיליון החודש?

  • טיק טק חונכת את המעבדות החדשות
  • חדש בטיק טק – עדכונים אוטומטיים ב – SMS
  • מגמות בדיסקים קשיחים
  • שילוב בין FLASH למדיה מגנטית
  • שיתופי פעולה עם דילרים
  • ברכות לשנה החדשה

טיק טק חונכת את המעבדות החדשות

בתחילת החודש חנכנו את המעבדות החדשות, אשר ממוקמות בבניין “בית הקרן” ברח’ התע”ש  10 , מתחם הבורסה, ר”ג (למי שמכיר – הבניין עם פרסומת הענק של מילקי וקסטרו, במחלף ההלכה נתיבי איילון). המעבדות החדישות, המשוכללות והגדולות מסוגן בישראל, נבנו על מנת לתת מענה להקף עבודות שחזור המידע המתקבלות מהשוק המקומי והבינלאומי. המעבדות נבנו תוך מתן דגש לתקני אבטחה הנגזרים מאופי פעילותינו, ולמתן שירות איכותי עבור אלפי לקוחותינו. אין שינוי במספרי הטלפון שלנו.

חדש בטיק טק – עדכונים אוטומטיים באמצעות SMS

החודש השקנו שרות חדש – עדכונים אוטומטיים באמצעות ה-  SMS. מעתה תוכלו לקבל עדכון אוטומטי אודות משלוח המדיה למעבדה הלוך / חזור, עדכון על קבלת המדיה לבדיקה, עדכון על סיום הבדיקה / השחזור. שרות זה ניתן ללא תשלום, והוא מצטרף למערכות ה- CRM במטרה לייעל את השרות, ולתת עדכונים “בדחיפה” ללקוחותינו.

מגמות בדיסקים הקשיחים

גם אם הדיסקים הקשיחים הם לנו כמו נעל לסנדלר, מעט הופתענו לראות דמות של דיסק פתוח מתנוססת במודעות לקהל של מוצרי צריכה בעיתונים יומיים. הטלביזיות החדשות, עם מנגנון הקלטה דיגיטאלי , בחרו להציג את הדיסק שלהם לעיני הלקוחות הפוטנציאלים. הדיסק יורד אל העם, נעשה יותר נפוץ, יותר נגיש, ולפי כך, גם מחירו צפוי לרדת עוד ועוד.

מתוך כתבתו של Charles M. Kozierok.
“הדבר המדהים ביותר בדיסקים קשיחים זה שהם משתנים וגם לא משתנים יותר ממרכיבים אחרים. במושגים של עיצובם הבסיסי, הדיסקים של היום לא שונים במיוחד מן הגרוטאות של ה-IBM PC/XT  הראשונים של 10MB קיבולת משנות השמונים. אף על פי, במונחי קיבולת, אחסון, אמינות ותכונות נוספות הדיסקים הקשיחים התקדמו הרבה יותר מכל מרכיב אחר של המחשב האישי.
הצפיפות על גבי פלטות הדיסק ממשיכה לגדול בקצב מדהים, ועוברת כבר רבות מהנבואות האופטימיות ביותר מלפני מספר שנים. להלן עקומה של IBM המתארת את התקדמות הצפיפות האזורית

הקיבולת גם היא ממשיכה לא רק לגדול, אבל גדלה בקצב מואץ.
מהירות הסיבוב גוברת ומשפרת גם את הביצועים של גישה רנדומאלית ושל ביצועים רציפים.
המגמה לגבי צורה היא התכווצות: דיסקים הולכים ונעשים קטנים יותר, הודות לקשיחות  המשופרת של הפלטות, הקטנת המאסה כדי לאפשר מהירות סיבוב גדולה יותר, ואמינות גדולה יותר הנובעת מיתר קלות בייצור.
שני הגורמים, מיקום והעברת מידע הולכים ומשתפרים בטיבם ובתפוקה ליחידת זמן. במהירות בה ניתן לשלוף מידע מהדיסק גדלה מהר יותר מאשר ביצועי המיקום, והדבר מרמז על מיקוד המחקר בשנים הקרובות בזמן איתור ובזמן המתנה (Latency).
האמינות של הדיסקים הקשיחים משתפרת באיטיות, בעקבות עידון תהליכי הייצור, למרות שתכונה זו אינה משתנה מהר כל כך כמו הקודמות. בין הסיבות לכך, השינוי המתמיד של הטכנולוגיה, עם דחיפה מתמדת כלפי מעלה של סף הביצועים. קשה מאוד לשפר אמינות של מוצר המשתנה במהירות.
ריבוי הדיסקים במחשב אחד הולכת ונעשית נפוצה. שרשורם ב-RAID בקרוב יכול גם להגיע למחשבים השולחניים הביתיים.
אל אף הכנסת ממשק  ה-USB וה-IEEE-1394 בשנים האחרונות, הממשקים IDE/ATA SCSI עדיין נשארו כפי שהיו במהלך שנות ה- 90′. הממשקים ממשיכם ליצור תקנים חדשים ומשופרים עם קצבי העברה כל פעם יותר מהירים כדי להתאים לעלייה בביצועים של הדיסקים הקשיחים עצמם”.

שילוב בין FLASH למדיה מגנטית

עובדה ידועה וכואבת היא שכונני דיסקים קשיחים מכאניים הם צרכנים גדולים של אנרגיה במחשבים אישיים נישאים.
השילוב עם buffer לכתיבה מסוג Flash – זיכרון במצב מוצק- יכול לאפשר כיבוי לפלטות של הדיסק למשך זמן ערוך ובכך להשיג חסכון ניכר באנרגיה.

כאשר המנוע שמסובב את הפלטות כבוי והראשים קוראים-כותבים בחניה רוב הזמן, הדיסק נמצא במצב פחות פגיע. הסיכוי לאבד מידע כתוצאה מתקלות מערכת קטן יותר, היות וניתן לכתוב את המידע מהזיכרון הנדיף לפלאש מהר יותר מאשר בדרך הרגילה לפלטות של הדיסק.

לזיכרון במצב מוצק יש גם זמן המתנה (latency) קצר יותר מאשר לדיסקים. באופן כללי זהו הזמן שמרכיב אחד במערכת מסתובב בהמתנה למרכיב אחר, ומדובר בזמן מבוזבז. במקרה של הגישה למידע בדיסק קשיח, מגדירים אותו בתור הזמן שלוקח לאתר את הסקטור המתאים מתחת לראש הקורא-כותב.

לגבי אורך חיי המערכת: הידעתם שזיכרון במצב מוצק מתחיל להתפרק לאחר 100,000 מחזורים של כתיבה/מחיקה?
נניח שהבאפר היה מתמלא כל שעה, ונניח שהמחשב האישי פועל כ- 10 שעות ליום, 250 יום בשנה. בסביבה טיפוסית זו, הזיכרון יגיע לגבול השחיקה בערך תוך 40 שנה.
בסביבה הגרועה ביותר, אם נניח שהזיכרון מתמלא כל 10 דקות, במחשב שפועל 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, ה”מוות” יגיע תוך מעט פחות משנתיים.

שילוב חכם בין דיסק מכאני לזיכרון במצב מוצק יכול לספק את הטוב משתי העולמות: מחיר נמוך ברכישה של נפח האחסון שנותן הדיסק, וחיסכון באנרגיה שהוא גם חיסכון כספי בתחזוקה מצד תוספת קטנה של פלאש. אנו תקווה שהיצרנים יבינו זאת בקרוב.

שיתופי פעולה עם דילרים

אנו ממשיכים בשיתופי הפעולה עם מאות הדילרים המורשים שכבר נרשמו. 10% עמלה או הנחה על כל הפניה של מקרה שחזור מידע.  15% הנחה לדילרים המציבים את באנר טיק טק באתר האינטרנט שלהם.

הירשם עכשיו כדילר מורשה ותזכה להנחות מיוחדות בשחזור המידע.  לפרטים נוספים

ברכות לשנה החדשה

לסיכום המגזין, צוות חברת טיק טק מברך אותכם ובני משפחותיכם בשנה טובה. שנת בריאות, אושר, שלום, ושגשוג.

שלכם,

צוות טיק טק טכנולוגיות.

לצפייה במגזין זה ובמגזינים קודמים, דרך אתר טיק טק, לחץ כאן.

המגזין נכתב ונערך ע”י טיק טק טכנולוגיות שחזור מידע בע”מ – מעבדות שחזור מידע. כל הזכויות שמורות 2011 ©
למידע נוסף ולהערות, ניתן לפנות למיה הרפז – מנהלת שרות לקוחות   maya.harpaz@tictac.co.il
טלפון: 6131555 – 03 .  www.tictac.co.il .
להסרה מרשימת התפוצה של המגזין – לחץ כאן.